výchozí situaci

Zejména spotřební materiál jako je bezpečnost práce, nářadí nebo náhradní díly s nepravidelnými, ne vždy předvídatelnými požadavky hraje důležitou roli při nákupu firem. Chybí-li jednotlivé položky, jako jsou ochranné pracovní oděvy nebo správné nářadí, stojí to nejen vás a vaše zaměstnance mnoho času a peněz, ale také skrývá riziko nehod.

Představte si naléhavou práci, kterou je třeba dokončit na této noční směně, a váš zaměstnanec potřebuje speciální náhradní díl, aby mohl porouchaný stroj znovu spustit. Kvůli nenahlášeným odběrům se požadovaný díl objeví ve správě zásob, ale zásobník je prázdný.

BOOSTRACK vám rád pomůže vyhnout se těmto problémům.

Analýza BOOSTRACK

Náš zákazník z Porýní-Falc, jehož hlavní kompetence jako technologické společnosti spočívá ve zpracování kovů a plastů, tuto optimalizaci hledal. Zejména C-díly s vysokou průchodností musí být vždy k dispozici na správném místě a ve správném množství. S výdejním stojanem BOOST.Tower od BOOSTRACK má náš zákazník inteligentní AKL, který má požadovaný materiál na skladě ve správný čas a navíc při vyčerpání zásob spouští automatickou objednávku.

Díky dynamickému skladovacímu systému v BOOST.Tower lze skladovat velké množství různých materiálů podle potřeby a dokonce i v malých množstvích. Navíc je zde integrovaná správa výpůjčních nástrojů, protože položky je možné nejen vyjmout, ale také znovu uložit nebo zapůjčit. BOOSTRACK také vyvinul rychlé plnění, které našim zákazníkům tento proces výrazně zkracuje.

Realizace

Náš výstupní systém BOOST.Tower kombinuje známé výhody běžných prodejních automatů s vyspělou technologií a inovativním softwarem. Systém lze flexibilně rozšiřovat a kombinovat s našimi IOT zařízeními. Přístup přes RFID může probíhat ve vícevrstvém autorizačním systému. Zobrazení produktových katalogů v softwaru lze používat flexibilně a intuitivně. Důležitým bodem je napojení na stávající ERP. Mnoho strojů zde generuje pouze standardní soubor CSV a musí být nainstalována složitá rozhraní. Náš BOOST.Tower má přístup k široké škále formátů a obvykle využívá stávající rozhraní.

Provoz a průběžná optimalizace

V tomto zákaznickém projektu bylo použito 7 výdejních strojů v hlavním závodě v nejrůznějších částech závodu s více než 70.000 2.300 odběry ročně. V závodě s XNUMX zaměstnanci je plánováno pokračování nebo rozšíření projektu stroje. Plnicí službu provádí cca XNUMXx týdně vyškolený personál našeho partnera Lingemann, aby byla zajištěna bezproblémová dodávka materiálu ve vícesměnném provozu.

Zkušenosti ukázaly, že stroje lze spolehlivě plnit pouze přes vyrovnávací zásobník. Optimální dispoziční množství koordinujeme individuálně s našimi zákazníky a neustále sledujeme změny v požadavcích, abychom předešli přeplnění nebo nedostatku.

Odebrané produkty jsou na konci měsíce vyčísleny ve speciálně strukturované sběrné faktuře, ve které jsou kumulativně uvedeny vlastní nákladová střediska a nákladové jednotky zákazníka.

Měřitelný úspěch

Od zavedení elektronického výdeje zboží v roce 2015 zaznamenal náš zákazník 20% snížení spotřeby skladovaných materiálů. Vysílání je nyní automatizované a docházkové vzdálenosti zaměstnanců byly výrazně sníženy.